Plan leczenia Twojego kręgosłupa

Standardowy schemat leczenia skoliozy:

 •  W naszej klinice rozpoczynamy leczenie od zdiagnozowania problemu. Pacjent może przyjść z własnym skierowaniem lub postawioną diagnozą.
 •  Następnie wykonujemy pomiar siły mięśni stabilizujących kręgosłup. Ludzki organizm składa się z około 500 mięśni. Dysproporcje w ich budowie codziennie obciążają nasz układ mięśniowo-szkieletowy i prowadzą m.in. do występowania schorzeń kręgosłupa. Pomiar odbywa się na pięciu stanowiskach. Na każdym badana jest konkretna grupa mięśni. Na koniec komputer zbiera wszystkie dane i tworzy doskonały plan treningowy, który realizowany przywróci równowagę sił działających na kręgosłup i odwróci powstałe zmiany.
 •  Plan rehabilitacji wspomagany jest zabiegami fizjoterapeutycznymi, masażem i holistyczną terapią manualną. W naszej klinice korzystamy jedynie z rozwiązań, których skuteczność jest udukomentowana naukowo. Kluczem do zażegnania dolegliwości bólowych jest realizowanie naszego planu leczenia 1-3 razy w tygodniu. Aby utrzymać efekt nasi fizjoterapeuci edukują pacjenta oraz zalecają odpowiednie ćwiczenia w domu.


Gwarancja indywidualnego planu leczenia

Nieoperacyjne leczenie skoliozy jest długotrwałym i zaplanowanym procesem, który prowadzi do zmniejszenia deformacji, zatrzymania zniekształcania kręgosłupa oraz utrwalenia uzyskanej korekcji. Materiał prezentujący system Tergumed® 700 w Polsce został nagrany w naszej klinice rehabilitacyjnej i omówiony przez jej założyciela profesora Jarosława Fabisia. System Tergumed składa się z pięciu stanowisk. Każde ocenia siłę konkretnej grupy mięśni. System koordynuje proces leczenia od pomiarów do pełnego odzyskania sprawności. Każdy pacjent ma własną historię leczenia, dzięki czemu możemy w czasie rzeczywistym oceniać postępy i wprowadzać zmiany w programie rehabilitacji kręgosłupa. Poniżej dostępny jest materiał zawierający dokładny opis systemu oraz wyniki badań naukowych potwierdzającego jego skuteczność.

Pobierz artykuł i wyniki badań leczenia systemem Tergumed® 700

Co jescze zawiera nasz program rehabilitacji kręgosłupa?

 •  W naszej klinice wykorzystujemy nowoczesne metody ergotonowe. Technika polega na wykorzystaniu słabego i bezpiecznego prądu o modulowanych parametrach w celu poprawy parametrów metabolizmu komórkowego. Usprawnienie metabolizmu komórkowego ma korzystny wpływ na regenerację tkanek i zwiększa skuteczność procesu leczenia. Terapia ergotonowa posiada również działanie przeciwbólowe.
 •  Kolejnym istotnym elementem naszego programu rehabilitacji kręgosłupa jest wykorzystanie zjawiska diatermii krótkofalowej. Diatermia krótkofalowa wykorzystuje pole elektryczne i magnetyczne do ogrzania mięśni. Dostarczona energia obniża pobudliwość nerwowo-mięśniową, łagodzi dolegliwości bólowe i rozszerza naczynia krwionośne. Obniżenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej rozluźnia mięśnie. Zjawisko to wykorzystane w właściwe zaplanowanym programie leczenia kręgosłupa umożliwia cofnięcie zmian powstałych w wyniku schorzenia.
 •  Skuteczną i stosowaną od lat metodą leczenia kręgosłupa jest terapia manulna. W naszej klinice fizjoterapeuci ukończyli kurs holistycznej terapii manulanej dr. Andrzeja Rakowskiego. Powszechnie znanym elementem terapii manualnej jest ,,nastawianie kręgosłupa". Holistyczna terapia manualna skupia się również na tkankach miękkich takich jak mięśnie, powięzi, więzadła oraz ścięgna. Techniki ręczne muszą byc wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów.
 •  Skuteczność terapeutyczna masażu jest potwierdzona dwoma tysiącami lat praktyki. W ramach programu leczenia kręgosłupa nasi fizjoterapeuci wykonują nacelowany piętnastominutowy masaż kręgosłupa.
 •  W cenie rehabilitacji kręgosłupa wykonujemy również inne zabiegi fizjoterapeutyczne, jeżeli wymaga tego schorzenie. Jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych klinik rehabilitacyjnych w kraju. • Jak jeszcze możemy pomóc?

 •  Wykonujemy również zaprojektowane na miarę wkładki ortopedyczne do butów stworzone drukarką 3D. Wkładki ortopedyczne w naszej klinice stworzone są na podstawie pomiarów i analiz funkcjonalnych na serii platform oraz bieżni.
 •  W cięższych przpadkach skoliozy niezbędne może byc stworzenie gorsetu ortoepdycznego. Gorsety ortopedyczne w naszej klinice również projektowane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Klinika rehabilitacji kręgosłupa znajduje się w centrum Łodzi.

Al. Piłsudskiego 9a, 90-368 Łódź